AĞRISIZ, ESTETİKSİZ VARİS TEDAVİSİ MÜMKÜN

AĞRISIZ, ESTETİKSİZ VARİS TEDAVİSİ MÜMKÜN

AĞRISIZ, ESTETİKSİZ VARİS TEDAVİSİ MÜMKÜN 

Gelişen teknoloji ve yeni yöntemler aracılığı ile tıp dünyasına kazandırılmış olan RADYOFREKANS yöntemi ile varis rahatsızlığının tedavi edilmesi mümkündür. Bu tedavi yöntemi ile asıl amaç, hiçbir kesi ya da cerrahi operasyon gerçekleştirmeden, hastayı herhangi bir şekilde narkoz gibi maddelerle uykuya daldırmadan, ağrısız ve acısız bir şekilde varisli damarın ölmesini sağlamaktır. Bacaktaki varisli damara ince bir iğne yardımıyla girilerek ve varisli damarın içerisine ısıl işlem uygulanarak varisli damarın eritilmesi amaçlanır. Isı işlemine maruz kalan damar yavaş yavaş kendi içerisinde büzülmeye ve küçülmeye başlar ardından da vücut damarın geri kalan kısımlarının emilmesini sağlar. Bu şekilde ısıl işlem kullanılarak damarın ortadan kaldırılması ve varis rahatsızlığının tedavi edilmesi mümkündür. Bu işlem genellikle orta boy ve büyük boy varis tedavisi için kullanılmaktadır.

Radyofrekans yönteminin ardından kişilerde herhangi bir iz, herhangi bir yara vs gibi bir durum meydana gelmeyecektir. Oluşabilecek olan tek yan etki ise işlemden sonra kısa bir süreliğine hissedilebilecek olan ince bir sızı olacaktır. Bu da kısa bir süre sonra geçecek olan normal bir durumdur ve kişi bir daha bu durumla karşılaşmayacaktır.

Radyofrekansla Varis Tedavisi yöntemiyle kısa bir süre içerisinde çözümlenir. Damarlardaki varislerin çokluğuna ve sıklığına göre damar başına 15 dakikalık bir süreçte bu işlemler kısa ve acısız bir şekilde halledilebilir niteliktedir. Varis tedavisi gerçekleştikten sonra hastanın bir daha varisle karşılaşma ihtimali son derece ufak bir ihtimaldir. Kişilerin Radyofrekansla Varis Tedavisi gördükten sonra yaşam koşullarında değişiklik yapmaları gerekmektedir. Hareketsiz bir hayat tarzına sahiplerse bunu değiştirmeleri ve daha düzenli bir hayata geçiş yapmaları son derece önemlidir. Beslenme bozuklukları olan hastalar bir an önce bunlardan kurtulmalı ve kendilerine daha sağlıklı bir yaşam çizelgesi oluşturmalıdır.

Uzun süreli hareketsizce ayakta durmanın da tetiklediği varislerden uzaklaşmak ve yeniden oluşumunu engellemek için mümkün olduğunca ayaktayken hareket etmeye özen gösterilmelidir. Bu gibi durumlar göz önünde bulundurulduğunda kişilerin yeniden bu rahatsızlıklara yakalanma durumu söz konusu dahi olmayacaktır.

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis